Om Gotlandsguiden – och våra egna smultronställen

Gotlandsguiden är en produkt som har skapats, utformats och utvecklats på Gotland under de senaste 30 åren och med våra magasin Gotlandsguiden Form & Design, Gotland Guide (på engelska), Gotlandsguiden Sommar och Gotlandsguiden Tre årstider producerar och distribuerar vi magasin för hela året och känner oss som den i särklass största och viktigaste informationskällan för öns besökare.

Under det senaste året har vi också gått från att vara ett säsongsbetonat företag till att ha verksamheten i full gång hela året om. Vi sitter även på alla nödvändiga funktioner inom Gotlandsguiden, vilket inkluderar försäljning, redaktion, produktion och distribution.

Medarbetarna har lång erfarenhet och olika bakgrund och jobbar sammansvetsat mot ett gemensamt mål, att sprida information om ön till både besökare och bofasta.

Mitt favoritställe på Gotland är Norsta auren. En magisk strand på Fårö.

Gunnar Danielsson

VD/Annonssäljare

0703-21 00 00

 gunnar@gotlandsguiden.se

Mitt favoritställe på Gotland är Ekstakusten, för njutning längs havet.

Stefan Paulsson

Annonssäljare

0708-70 25 55

 stefan@gotlandsguiden.se

Hela sudret

Roger Björkman

Redaktör

0498-21 00 00

 roger@gotlandsguiden.se

Mitt favoritställe på Gotland är St: Olofsholm. För en mysig fika vid havet.

Lisa Tommiedotter

Annonssäljare

0739-53 46 00

 lisa@gotlandsguiden.se

Mitt favoritställe på Gotland är Kovik. För riktigt bra kitesurfing.

Gustav Danielsson

Art Director

0498-21 00 00

 gustav@gotlandsguiden.se

Mitt favoritställe på Gotland är Faludden. Härlig natur och vacker strand.

Klas Hult

Original & Repro

0498-21 00 00

klas@gotlandsguiden.se

Mitt favoritställe på Gotland är Holmhällar. För lugnet och naturen.

Micke Schillerström

Annonssäljare

0705-89 91 44

 micke@gotlandsguiden.se

Mitt favoritställe på Gotland är Kyllaj. Urmysig och lite avskild hamn.

Nicka Hellenberg

Redaktion

0498-21 00 00

nicka@gotlandsguiden.se